مسابقات پهلوانی و زورخانهای قهرمانی استان کرمان در رده های سنی خردسالان و نونهالان با حضور ۷۵ شرکت کننده از ۹ شهرستان در رفسنجان برگزار شد.
به گزارش دلیرستان (پایگاه خبری ورزش پهلوانی و زورخانه ای) به نقل از روابط عمومی هیات پهلوانی و زورخانه ای استان کرمان، در این رقابت ها ۷۵ خردسال و نونهال از شهرستان های کرمان ، رفسنجان ، سیرجان ، زرند ، بافت ، بردسیر ، بم ، شهربابک و انار در رشته های تیمی زورخانه ای ، هنر های فردی ، میانداری و مرشدی انفرادی در سالن ورزشی تختی رفسنجان به رقابت پرداختند.
در پایان این رقابت ها تیم های کرمان ، رفسنجان و انار در مجموع رشته های رده سنی خردسالان به ترتیب با ۱۱۹ ، ۹۱ و ۸۱ امتیاز به مقام اول تا سوم دست یافتند و در مجموع رشته های رده سنی نونهالان تیم کرمان با ۱۴۱ امتیاز مقام اول ، رفسنجان با ۱۲۷ امتیاز مقام دوم و زرند با ۸۰ امتیاز مقام سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند.
گفتنی است مراسم اختتامیه و توزیع مدال و احکام قهرمانی این مسابقات با حضور جناب آقایان محمود محمودی نیا (مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمان) ، دکتر پور ابراهیمی (نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی) ، محسن مساحی ( رییس هیات پهلوانی و زورخانه ای استان کرمان ) ، پیمان نصیری (قهرمان پارالمپیک لندن ) و جمعی از مسئولین شهرستان رفسنجان ، پیشکسوتان و قهرمانان زورخانه ای استان برگزار گردید.
لازم به ذکر است نتایج انفرادی و تیمی زورخانه ای این مسابقات به شرح ذیل است :
تیمی زورخانه ای خردسالان :
مقام اول – کرمان با ۱۳۱
مقام دوم – رفسنجان با ۱۰۹
مقام سوم – انار با ۸۷
تیمی زورخانه ای نونهالان :
مقام اول – کرمان با ۱۹۵
مقام دوم – رفسنجان با ۱۳۷
مقام سوم – زرند با ۵۲
چرخ تیز خردسالان :
مقام اول – ابوالفضل قربانی از رفسنجان
مقام دوم – امیر علی مشرفی از بم
مقام سوم – ابراهیم آشور ماهانی از کرمان
چرخ تیز نونهالان :
مقام اول – ابوالفضل موسی زاده از بم
مقام دوم – محمد مرتضی سیدی از کرمان
مقام سوم – امیررضا علی دادی از بافت
میانداری خردسالان :
مقام اول – سید ابوالفضل علیرضایی از کرمان
مقام دوم – امیرحسین مهدویان از رفسنجان
مقام سوم – حسام قدیری از انار
میانداری نونهالان :
مقام اول – علی فکری کرمان
مقام دوم – امیررضا علیدادی از بافت
مقام سوم – محمدسهیل ایزدخواه رفسنجان
کباده نونهالان :
مقام اول – محمد سجاد باسفهرجانی از سیرجان
مقام دوم – محمد طاها ترکزاده از کرمان
مقام سوم – محمد نظری از رفسنجان
کباده خردسالان :
مقام اول – رضا جهان آرا از سیرجان
مقام دوم – امیرحسین مهدویان از رفسنجان
چرخ چمنی خردسالان :
مقام اول –سید مهدی سید جعفری کرمان
۲ میل بازی خردسالان :
مقام اول – امیر محمد عامری از کرمان
۲ میل بازی نونهالان :
مقام اول – محمد طاها ترکزاده از کرمان
مقام دوم – امیرعلی عسکری از رفسنجان
سنگ خردسالان :
مقام اول – محمد اسدی از کرمان
مرشدی خردسالان :
مقام اول – سید ابوالفضل آرمیون از انار
مرشدی نونهالان :
مقام اول – ایمان ملک زاده از رفسنجان